تهران، خیابان سپاه، بین پل چوبی و میدان سپاه، شماره 116

هزینه سی تی اسکن

شما اینجا هستید:

سی-تی-اسکن
فهرست مطالب این نوشتار
  Add a header to begin generating the table of contents

  هزینه سی تی اسکن

  کاربرد سی تی اسکن

  یکی از روش های کاربردی در تصویربرداری پزشکی، سی تی اسکن می باشد که در تشخیص بیماری ها به خصوص بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن مانند استخوان ها کمک بسیاری می کند. دستگاه های سی تی اسکن که در مراکز تصویربرداری پزشکی استفاده می شوند بسیار قدرتمند هستند به طوری که می توانند بافت های داخلی بدن را بررسی کرده و ظاهر آنها را تحت نظر بگیرند.

  دستگاه های سی تی اسکن به وسیله اشعه ایکس تصویربرداری را انجام می دهند. به این صورت که ابتدا باریکه بسیاری از اشعه ایکس به قسمت های مختلف بدن بیمار فرستاده می شود و از همه بافت های آن رد می شود سپس هنگام خروج از آنها، این اطلاعات به وسیله دتکتور گرفته می شود. سپس این اطلاعات دریافتی پردازش می شوند و به کل تصاویر گوناگونی بر روی مانیتور نمایش داده می شوند. همچنین این تصاویر بر روی فیلک هم قابل چاپ هستند.

  سی-تی-اسکن
  سی-تی-اسکن

  سی تی اسکن بینی

  انجام سی تی اسکن بینی در مواردی کاربرد دارد که زیرا فرد علاوه بر زیبایی بینی می خواهد همزمان به درمان مشکلات بینی مانند پولیپ بینی هم بپردازد و به همین دلیل جراح بینی نیاز دارد تا از تعداد و محل قرارگیری پولیپ ها اطلاع داشته باشد.

  سی تی اسکن روده بزرگ

  در حال حاضر انواع مختلفی از سرطان های روده بزرگ وجود دارند که که بسیار خطرناک و مرگبار هستند بنابراین شناسایی این نوع سرطان بسیار ضروری می باشد. خوشبختانه امروزه تشخیص سرطان های روده بزرگ با استفاده از دستگاه های تصویربرداری پزشکی بسیار آسان شده است. در این نوع سرطان، ابتدا کیست و تومور با استفاده از سونوگرافی تشخیص داده می شوند و در نهایت به وسیله سی تی اسکن روده بزرگ می توان نوع خوش خیم یا بدبین آن را مشخص نمود.

  سی تی اسکن شکم

  سی تی اسکن شکم متداول ترین روش غیر تهاجمی برای ارزیابی ارگان های داخلی شکم می باشد که عمدتا در تشخیص بیماری های مرتبط با آن مانند عفونت، سنگ کلیه و آپاندیسیت کاربرد دارد.

  سی تی اسکن کلیه

  گاهی مشکلاتی در کلیه ها به وجود می آیند که برای بررسی دقیق آنها نیاز است تا پزشک تصاویری دقیق از کلیه ها در اختیار داشته باشد. سپس سی تی اسکن کلیه به راحتی می تواند مشکلات عمده در کلیه ها مانند سنگ کلیه، آبسه کلیه و بیماری های کلیوی مانند پلی کیستیک را تشخیص دهد.

  سی تی اسکن مغز

  کاربرد سی تی اسکن در مشکلات مغزی بر هیچ کس پوشیده نیست. سی تی اسکن مغز به راحتی می تواند مشکلات رایج در مغز مانند تومورهای مغزی و وجود لخته های خون در مغز را تشخیص دهد.

  سی تی اسکن ریه

  از کاربردهای دیگر سی تی اسکن، تشخیص انواع بیماری ها و سرطان های ریه می باشد که در حال حاضر در جامعه بسیار شایع شده است و به این ترتیب سی تی اسکن ریه با تشخیص زودهنگام سرطان های ریه می تواند کمک بسیاری به درمان زودهنگام بیماران کند.

  آمادگی  قبل از سی تی اسکن

  داشتن آمادگی قبل از سی تی اسکن علاوه بر اینکه باعث می شود سی تی اسکن در شرایط بهتری انجام شود، سبب می شود روند سی تی اسکن برای بیمار راحت تر انجام گیرد. به همین دلیل قصد داریم تعدادی از این نکات را ارائه نماییم:

  • حداقل ۴۸ ساعت قبل از سی تی اسکن از انجام فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب کنید.
  • به مدت ۶ ساعت قبل از آن ناشتا باشید ولی نوشیدن آب مجاز می باشد.
  • از مصرف الکل و استعمال دخانیات از ۱۲ ساعت قبل از سی تی اسکن خودداری کنید.
  • در روز سی تی اسکن اسامی داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید و تصویربرداری های قبلی را به همراه داشته باشید.
  • در روز سی تی اسکن استفاده از نوشیدنی های گاز دار و شیرینی جات ممنوع می باشد.
  • لازم است قبل از انجام سی تی اسکن، مثانه خود را خالی کنید.

  هزینه سی تی اسکن

  هزینه سی تی اسکن با توجه به فاکتورهای متفاوتی مانند نسخه بیمار، نوع بیمه و نوع سی تی اسکنی که قرار است انجام گیرد، تعیین می شود. برای اطلاع دقیق از هزینه سی تی اسکن می توانید با شماره های مندرج در سایت مرکز نماطب، مرکز ام آر آی در تهران تماس حاصل فرمایید.

  نتیجه گیری

  در این مقاله سعی کردیم به طور جامع به بررسی روش تصویربرداری سی تی اسکن بپردازیم و انواع سی تی اسکن و ضرورت آن را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

  0 0 رای ها
  امتیازدهی به این پست
  guest

  6 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  حمید
  حمید
  ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۱۷:۴۰

  سلام هزینه سی تی اسکن مغز با بیمه سلامت چقدر میشه

  اسداله یاوری
  اسداله یاوری
  ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ ۱۶:۴۰

  بهترین دکترریه وگزارش میشه معرفی کنیدلطفااگه میشه به این شماره پیامک کنیدیازنگ بزنید ۰۹۰۱۹۱۱۲۵۳۱

  اسداله یاوری
  اسداله یاوری
  ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ ۱۶:۳۸

  سلام سی تی اسکن ریه وآزمایش چقدهزینش میشه