تهران، خیابان سپاه، بین پل چوبی و میدان سپاه، شماره 116

سونوگرافی تعیین جنسیت

شما اینجا هستید:

سونوگرافی تعیین جنسیت
فهرست مطالب این نوشتار
  Add a header to begin generating the table of contents

  سونوگرافی تعیین جنسیت

  بهترین زمان برای تعیین جنسیت جنین از طریق سونوگرافی چه زمانی است؟

  از نظر علمی بهترین زمان برای تعیین جنسیت جنین از طریق سونوگرافی، بین هفته های  ۱۶ تا ۱۹ بارداری مادر است ولی در هفته های آخر بارداری که حدودا هفته های ۳۰ ام به بعد بارداری می باشد از آنجایی که جنین بزرگ شده و فضای داخل کیسه کم شده ممکن است به راحتی نتوان اعضای بدن جنین را مشاهده کرد و جنسیت را تشخیص داد.

  سونوگرافی تعیین جنسیت
  سونوگرافی تعیین جنسیت

  آیا ممکن است در سونوگرافی تعیین جنسیت جنین خطا رخ دهد؟

  در سونوگرافی هم مانند سایر روش ها ممکن است خطا رخ دهد که این خطا ممکن است به دلایلی از زیر رخ دهد:

  • انجام سونوگرافی در هفته های ابتدای بارداری
  • سونوگرافی در هفته های بارداری و پس از بزرگ شدن جنین
  • استفاده از تجهیزات سونوگرافی قدیمی با دقت پایین
  • عدم داشتن تخصص و تجربه کافی تکنسین سونوگرافی

  تفاوت جنین دختر و پسر در سونوگرافی چیست؟

  • جنین برآمدگی کوچکی بین پاها دارد که برای پسرها این برآمدگی آلت تناسلی مردانه و کیسه بیضه می باشد در صورتی که این برآمدگی برای دخترها، لبیا می باشد.
  • برآمدگی بین پاها در جنین پسر زاویه ای بیشتر از سی درجه دارد ولی برآمدگی بین پاها در جنین دختر به صورت خطوط موازی با بدن می باشد. البته گاهی این برآمدگی ها با بند ناف اشتباه گرفته می شوند بنابراین بهتر است سونوگرافی در زمان مناسب انجام شود.

  آیا تعیین جنسیت نوزاد مطابق خواست والدین قبل از بارداری امکانپذیر است؟

  خوشبختانه امروزه با مداخلاتی که توسط پزشک صورت می گیرد می توان جنسیت نوزاد را مطابق خواست والدین تعیین کرد. تکنیک هایی که برای این کار صورت می گیرند تکنیک های ساده ای هستند. در واقع این تکنیک ها در گذشته هم به طور طبیعی توسط افراد انجام می شدند.

  تکنیک هایی مثل رژیم غذایی مانند خوراکی های شور و شیرین خوردن و پرهیز از ترشیجات و لبنیات پسرزایی ایجاد می کند در صورتی که مصرف گوشت قرمز، ترشیجات، سرکه و لبنیات هم دخترزایی ایجاد می کند.

  علاوه بر رژیم غذایی، تغییر PH  واژن می تواند جنسیت را مطابق خواسته والدین تغییر دهد. مثلا کسانی که تمایل به فرزند پسر دارند حتما باید PH واژن را قلیایی کنند که می توان مقداری جوش شیرین در داخل آب حل کرد  و شستشوی واژن انجام داد. کسانی که فرزند دختر دوست دارند با سرکه باید PH  واژن را اسیدی کنند.

  زمان لقاح هم اهمیت بالایی دارد چون کروموزوم های Y  در مرد سرعت و قدرت نفوذ بالایی دارند و در صورتی که دقیقا در لحظه ای که تخمک گذاری اتفاق می افتد لقاح انجام شود قطعا جنسیت بچه پسر خواهد شد چون کروموزوهای X  به دلیل قدرت بالای کروموزوم های Y  توانایی مقابله با آنها را ندارند ولی در صورتی که چند روز از زمان تخمک گذاری بگذرد چون عمر کروموزوم های Y  کوتاه است از بین می روند و قطعا فرزند دختر خواهد شد.

  البته این تکنیک قطعی نیستند. روش قطعی برای تعیین جنسیت جنین روش IVF است در این روش جنین را درست کرده سپس تعیین جنسیت می کنیم و در داخل رحم مادر قرار می دهیم.

  0 0 رای ها
  امتیازدهی به این پست
  guest

  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها